Adana’da tefecilik operasyonu: 2 zanlı tutuklandı

 Adana Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş (KOM) Şubesi Mali Ofis Amirliği takımlarınca, 2 Ağustos’ta tefecilik hatasına karıştıkları ve 105 kişiyi mağdur edip yaklaşık 28 milyon lira haksız çıkar sağladıkları teziyle düzenlenen operasyonda bir zanlının daha yakalanmasıyla gözaltı sayısı 21’e yükseldi.

Şüpheliler ortasında bulunan birtakım esnafın, bankalardan kredi çekemeyenlere yüzde 150 faiz karşılığı borç para verdikleri tespit edildi.

Zanlılardan 13’ü, emniyetteki süreçlerin akabinde cumhuriyet savcısının talimatıyla özgür bırakıldı.

Adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden E.K. ile M.K. tutuklandı, öbürleri isimli denetim kuralıyla salıverildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltı kararı verilen 21 şüphelinin yakalanması için KOM takımlarınca eş vakitli operasyon düzenlenmiş, tefecilik cürmüne karıştıkları ve 105 kişiyi mağdur edip yaklaşık 28 milyon lira haksız yarar sağladıkları öne sürülen 20 zanlı yakalanmıştı. Operasyonda 8 milyon 350 bin lira fiyatında 76 senet ve 3 çek ile borçlu tarafından imzalanmış, sayı kısmı boş bırakılmış 4 senet, ruhsatsız tabanca, kelepçe, bıçak, elektroşok aygıtı, 6 bankamatik ve kredi kartı, alacak notlarının bulunduğu 13 ajanda ve defter ele geçirilmişti.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*