AK Parti MYK toplantısının akabinde son dakika açıklamaları

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının akabinde açıklama yapıyor. Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(Bursa’da çöp dolu meskende bulunan çocuk) Her açıdan yakından ilgileneceğimizi, sahipsiz kalmayacağını bilmenizi isterim.

(İstanbul’daki tahıl anlaşması) Türkiye içinde küçümseyenler oldu. Diplomatik gayretlerin sonucunun ne kadar kuvvetli olduğundan haberdar değiller. 

Astana Doruğu’nun başlatılması tarafındaki kararlılığımız son derece açıktır. Siyasi krizin Türkiye’de aşılması konusunda Türkiye büyük bir gayret gösteriyor. Türkiye’yi Suriye’nin toprak bütünlüğüne karşıymış üzere gösterenler, birtakım terör örgütlerine takviye vererek diğer projelerin peşinde koşanlardır. Bu tablo bir sefer daha gösterdi ki: Bölgeyi karıştırmak birçok güce karşın Türkiye yasal bir güvenlik sağlayıcısıdır. Bu bölgelere kaos ihraç edenlere karşı Türkiye legal bir güvenlik sağlayıcısı olduğunu net bir formda göstermiştir. 

TSK’nın sivillere karşı dünyanın en hassas ordusu olduğunun altını çizmek isterim. En sıkıntı şartlarda bile Türk Silahlı Kuvvetleri bu hassasiyeti göstermiştir. PKK terör örgütüne karşı operasyon hazırlığının olduğu bir periyotta Irak’ta meydana gelen atak, çabucak birilerinin Türkiye’yi suçlaması planlı bir provokasyondur. 

MUHALEFETİN ‘BİZ DEDİK OLDU’ AÇIKLAMALARI

Son periyotta Cumhurbaşkanımızın açıkladığı muştular için muhalefet ‘biz dedik yaptınız’ diyor. Hükümetimiz yeni düzenlemeyi açıklıyor, çalışmalar bittikten sonra kamuoyuna duyuruyor. Muhalefet de ‘Biz iktidara gelirsek şunu şunu yapacağız’ diyor. Hükümet çalışmayı tamamlayıp açıkladığı vakit ‘Biz dedik oldu’ diyorlar.

Hükümetimizin yaptığı bir mevzudur. Fakat çıkıyorlar, ‘Biz dedik oldu’ diyerek gasp siyasetini ortaya koyuyorlar. 

Rakibimizin zayıf olmasından hoşlanmayız. O vakit düzey düşer. Rakibimiz güçlü olsa, siyaset üretse diyalektik bir süreç ilerler. Biz kendimize güvenen bir partiyiz. Dilek ederiz ki gasp siyaseti yerine hakikaten bir vizyon ortaya koyabilsinler. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*