Ankaragücü taraftarı Salih’e saldırdı! Josef kırmızı kart gördü

Spor Toto Üstün Lig’in 5’inci haftasında MKE Ankaragücü, alanında konuk ettiği Beşiktaş’a 3-2 mağlup oldu. Uğraşın akabinde Beşiktaşlı futbolcu Josef de Souza, kırmızı kart ile cezalandırıldı.

Müsabakanın bitiş düdüğünün akabinde MKE Ankaragücü taraftarı alana girdi.

Beşiktaşlı futbolculara saldıran taraftara, Josef müdahale etti. Çabanın hakemi Mete Kalkavan, Josef’e taraftara yönelik müdahalesinden ötürü kırmızı kart gösterdi.

Josef’in kırmızı kartı İptal edilmelidir”

Beşiktaş 2. Lideri Engin Baltacı maç akabinde yaptığı açıklamada; “Josef’in gördüğü bu kırmızı kartı kabul etmiyoruz. Genç bir oyuncumuzun olayları tetiklediğini söylüyorlar. Bu türlü bir şey yok. Bu türlü bir kusuru varsa, bu bize iletilirse, biz gereğini yaparız. Bizim bir oyuncumuza da kimsenin el, lisan uzatmasına müsaade vermeyiz. Alana giren saldırgan, hakeme de saldırabilirdi. Josef de Souza, hakeme saldırmak üzereyken müdahale edip hakemi korusa kime kırmızı kart gösterilecekti?” Josef’in kırmızı kartı İptal edilmelidir.” dedi.

“Josef’in kırmızını kabul edemiyorum”

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, “Duyguların ağır olduğu anlar yaşandı. Josef’in neden kırmızı kart gördüğünü anlamıyorum. Kendi grup arkadaşını koruduğu anda kart gördü. Hisleri anlarım ancak taraftarın alana girmesi ve futbolcumuza saldırması kabul edilemez. Josef’in kırmızını bu manada kabul edemiyorum” dedi.

“Bu çok net haksızlık”

Maçın akabinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Salih Uçan, “Cenk Tosun, bir adım atmasa belime tekme yiyecektim taraftardan. Josef de bunu görüp taraftarı ittirerek uzaklaştırmak istiyor ve sonra kırmızı kart görüyor. Ne yapacaktı orada? Bu çok net haksızlık, düzeltilmesi gerekiyor, umarım ceza almaz” formunda konuştu.

“Olanlar kabul edilebilir değil”

Cenk Tosun yaptığı açıklamada, “Maçı geçiyorum, yenersin yahut yenilirsin o başka. Maçtan sonra olanlar kabul edilebilir değil. O kadar polis var, güvenlik var fakat nasıl oluyor da bir taraftar, tabanımıza kadar gelip uçan tekme atabiliyor?” diye konuştu.

“Futbolla alakası yoktu bu olanların”

Wout Weghorst ise “Maç sonunda yaşananların olağan olduğunu söylemek imkansız. Yanlış şeyler oldu. Türk beşerinin hisleriyle yaşadığını biliyorum, bunu seviyorum ancak bu durum kabul edilemez. Biri Cenk’e vurdu ve cezalandırılmalı. Ağır bir ceza verilmeli ki bir daha yaşanmasın. Akın olunca sakat olan arkadaşlarıma kalkan olmak zorunda kaldım. Mesela Josef, kırmızı kart gördü ancak bize müdahale etmek isteyen birini engellemeye çalışıyordu. Futbolla alakası yoktu bu olanların” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’tan Josef’e destek

Beşiktaş resmi toplumsal medya hesabından da Josef de Souza’ya dayanak paylaşımı geldi.

Yapılan paylaşımda “Kaptan!” tabirine yer verilerek Josef etiketlendi. 

Kulüpten yapılan ikinci paylaşımda ise “Futbolcularımıza yapılanlar kabul edilemez. Takipçisi olacağız!” tabirleri kullanıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*