CHP kurmayları: Kılıçdaroğlu, genel başkanlık için Özgür Özel’e destek verebilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sorumluluk almaktan kaçmayacağım” diyerek değişim vurgusu yapan CHP Grup Başkanı Özgür Özel‘i genel başkanlık konusunda destekleyebileceği konuşuluyor.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, parti içindeki isimler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’den gelen adaylık çıkışını “Tartışmalar bir süre daha devam edecektir. Şu anda herkes iddiasını ortaya koyuyor” diyerek yorumluyor.

“Çatışarak değil, uzlaşarak bir değişim olmalı” diyen kaynaklar, “Yerel seçimde CHP bölünmüş, parçalanmış ve birbirine kırılmış bir halde olmamalı. Uzlaşarak bir değişimin gerçekleşmesi düşüncesi giderek yaygınlaşıyor. Özgür Bey de aday olursa genel başkanla çatışarak aday olmaz. Desteğini arzu eder. Yaptığı açıklamalarından da bu anlaşılıyor. Ona saygılı bir çerçevede süreci götürür. Sert bir süreç götürmez” değerlendirmesini yapıyor.

Bu noktada Kılıçdaroğlu’nun yaptığı “bayrak değişimi” ve “Değişime el veririm” açıklamalarına gönderme yapan parti içi isimler, “Kılıçdaroğlu’nun el verebileceği ismin Özel olabileceğini” söylüyor.

Kaynaklar İmamoğlu için ise “Delege siyasi yasak riskinden çekinecektir. Ayrıca kimse İstanbul’da belediye başkanlığının bırakılmasını istemiyor” yorumunu yapıyor.

TIKLAYIN – Özgür Özel’den “CHP Genel Başkanlığı’na aday mısınız” sorusuna yanıt: Sorumluluk almaktan kaçmayacağım

TIKLAYIN – CHP Grup Başkanı Özgür Özel: İlla genel başkan adayı olayım demiyorum, sorumluluktan da kaçmıyorum, yeter ki değişim olsun

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir