Devlet Bahçeli’den Devlet Erdem Madalyası önerisi

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, terörle çaba konusunda yazılı açıklama yaptı.

Bahçeli, terörün yalnızca Türkiye’nin değil, tüm insanlığın ortak düşmanı ve sorunu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin terörle imrenilecek bir şuurun refakati eşliğinde gayret ettiğini belirten Bahçeli, teröristlerin tutundukları ve yuvalandıkları her alandan sökülüp atıldığını anlattı.

Devlet Onur Madalyası önerisi

Bahçeli, terörle uğraşa takviye niteliğinde olacağını düşündüğü “Devlet Onur Madalyası” teklifinde bulundu.

MHP başkanı, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesinde evre teslimlerin yaşanacağı ve zaferlerimizin yıl dönümlerinin gerisi arkasına kutlanacağı günlerde “2933 Sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu”nun 2’inci hususunun a) fıkrasında bahsedilen “Devlet Onur Madalyası”nın belirlenecek siyasi ve asker şahsiyetlere Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensibiyle verilmesi düşünülebilecektir.

“Takdir Sayın Cumhurbaşkanımızındır

Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ve tevcihi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, ülkenin ve milletin ayrılamaz bütünlüğü, toplumun huzuru, birlik ve beraberliği için yurt içinde yahut yurt dışında üstün feragat, fedakarlık, muvaffakiyet ve faydalık gösteren sayın isimlere “Devlet Onur Madalyası”nın layık görülmesi terörle gayretin şevk ve iradesini hem destekleyecek hem de mükafatlandıracaktır.

Elbette takdir ve yetki Sayın Cumhurbaşkanımızındır.” sözlerini kullandı.

Devlet Bahçeli, yazılı açıklamasının öteki kısmında şunları söz etti:

“Caniler yurt içinde ve yurt dışında köşeye sıkıştı”

“Türkiye terörden çok çekmiş, bu ağır külfet ve ihanetin çok boyutlu sonuçlarına her alanda maruz kalmıştır. Terörle huzur, terörle güvenlik, terörle gelecek ortasında üçüncü bir seçenek, bir öbür çıkış ve tahlil yolu aransa dahi bulunamayacaktır.

Geldiğimiz bu etapta terörün beli kırılmış, caniler yurt içinde ve yurt dışında köşeye sıkışmıştır. Vatan ve millet bekası için şehit olup kara toprağa düşen kahramanlarımız yüreklerimizi kavursa da haklı ve yasal gayrette en küçük taviz yahut tavsama görülmemektedir.

“En değerli güç kaynağı inanç ve moral seviyesinin yüksekliğidir”

Gazilerimiz ve şehitlerimiz manevi övüncümüz olarak ulusal gönüllerde bayraklaşmaktadır. Hepsine şükran borçlu olduğumuz tartışmasızdır. Terörle uğraşta en değerli güç kaynağı inanç ve moral seviyesinin yüksekliğidir.

Çok şükür kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız bu inanç ve moral gücüne ziyadesiyle sahip olmakla birlikte, muazzam bir cüret ve dirayetle hainlerin üzerine yürümektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti Terörle Çaba sürecini milletimizin haysiyet, hissiyat ve gayelerine müzahir formda sevk ve icra etmektedir.

“2023 yılı tarihi bir eşik”

Son dört yıllık vakit diliminde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin resmen uygulamaya geçmesiyle terörle uğraşta çok tesirli sonuçlar alınmıştır. Bu hunhar musibet ve melanetten kurtulma vakti gelip çatmıştır. 2023 yılı bu çerçevede tarihi bir eşik olacaktır.

Devletimizin her kademesinde misyon yapan asker ve sivil şahsiyetler tam bir ahenk ve eşgüdüm halinde çabanın akıl, azim ve ahlakıyla bilenmiş haldedir. Cumhurbaşkanımızdan en alt rütbe yahut mevkide misyon yapan kahramanlarımıza varıncaya kadar ulusal birlik ve dayanışma ruhu devleşerek iç ve dış işgal cephesine darbe üstüne darbe vurulmaktadır.

“Bazı isimlerin taltif ve takdir edilmesi çok yararlı olacaktır”

Malazgirt Zaferi’mizin 951’inci yıl dönümünün yaklaştığı şu günlerde, terörle çabada eşsiz feragat ve fedakarlığı bulunan birtakım isimlerin taltif ve takdir edilmesi kanaatimce çok faydalı ve yerinde bir karar olacaktır.

Bu mevzuda makul, mantıklı ve akla yatkın en yakın yol ve formül de asıl sorumluluğu uhdesinde taşıyan Sayın Cumhurbaşkanımızın alicenap bir tasarrufta bulunmasıdır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*