Direktör Taika Waititi, Star Wars evreniyle ilgili konuştu: Yeni karakterler yaratmak istiyorum

Thor serisi ve The Mandalorian üzere üretimlerin direktör koltuğunda oturan direktör Taika Waititi, verdiği bir röportajda Star Wars evreniyle ilgili planlarından bahsetti. Total Sinema ile konuşan Direktör Waititi, “Bakın, bence Star Wars kozmosunun gelişmesi için genişlemesi gerekiyor” dedi.

Deadline’ın aktardığı habere nazaran, son olarak “Thor: Love and Thunder”ın direktörlüğünü üstlenen Waititi, şu sözleri kullandı:

“Bakın, bence Star Wars kozmosunun gelişmesi için genişlemesi gerekiyor. Star Wars cihanında herkesin ‘Ah mükemmel, işte Millennium Falcon’un planları bu, ah bu Chewbacca’nın büyükannesi’ dediği bir sinema yapmanın bir yararı olduğunu düşünmüyorum. Hepsi tek başına duruyor. Yeni bir şey alıp yeni karakterler yaratmak ve dünyayı genişletmek istiyorum, yoksa çok küçük bir kıssa üzere geliyor.”

‘STAR WARS DAHA ÇOK KALICI KISSA ANLATIMIYLA İLGİLİ’

Lucasfilm Lideri Kathleen Kennedy de, Star Wars cihanında kıssa anlatımının geleceğine yanlışsız ilerlendiğini söyledi. Kennedy, “Artık üçleme sözünü kullanmakta tereddüt ediyorum zira Star Wars daha çok kalıcı kıssa anlatımıyla ilgili. Bir yol haritamız var ve Taika’nın öyküsünün daha özel olarak buna uyduğunu söyleyebilirim” dedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*