Elon Musk, Tesla’nın yeni nesil mini elektrikli otomobil hakkında açıklamalar yaptı

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin üzerinde çalıştığı yeni nesil küçük elektrikli araç hakkında son bir açıklama yaptı. Musk, yeni nesil bütçe aracının genellikle otonom modda çalışacağını ve Tesla Model 3 Sedan’dan yarı fiyatına sahip bir araç üretmek için net bir yol olduğunu söyledi.

Musk, araç hakkında başka ayrıntı vermedi. Ancak bu, Musk’ın bütçe dostu elektrikli araç sunacağına dair ilk sözü değil. Tesla, 2020 yılında tamamen otonom bir bütçe aracı yapmayı ve aracı 2023’e kadar üretmeyi planladığını duyurdu.

Elon Musk, Tesla’nın yeni nesil mini elektrikli otomobil hakkında açıklamalar yaptı

Tesla Model 2 olarak adlandırılan düşük maliyetli araç, şirket tarafından sunulan en ucuz elektrikli araç olan yaklaşık 42.990 dolarlık Model 3’ten daha küçük ve ucuz olacak. Uzmanlar, Model 2’nin Model 3’e göre %25 daha küçük bir batarya ve %15 daha küçük bir gövde ile geleceğini tahmin ediyorlar. Ayrıca Model 3’ten %30 daha hafif olacak.

Tesla müşterileri ve hayranları, şirketten bütçe dostu bir elektrikli araca ihtiyaç duyduklarını dile getirdiler. Şirketin en ucuz aracı olan Model 3 Sedan, yaklaşık 43.000 dolara mal oluyor. Model 3’ün baz varyantını 35.000 dolara satın alabileceğiniz bir zaman vardı, ancak bugün baz modelin fiyatı 43.000 dolar. Ancak, Tesla, Model 3 baz modelinin California’da vergi indirimleri ve yakıt tasarrufları ile birlikte net maliyetinin yaklaşık 29.000 dolar olduğunu iddia ediyor ve Model 3 baz modelinin zaten rekabetçi bir fiyata sahip olduğunu ve ünlü Toyota Corolla’dan daha ucuz olduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir