Hakaret içerikli Atatürk paylaşımında bulunan vilayet müdürüne reaksiyon

Tunceli’de Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum içi iletileşme kümesinde Atatürk’e hakaret içerikli bir yazı paylaştı. Tıpkı yazıda Anıtkabir’in de Yahudi inancına nazaran inşa edildiği ileri sürüldü. Aytar hakkında Tunceli Valiliği idari soruşturma başlattı. Müdüre reaksiyon gösteren CHP’li vekil Şaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek, karalayarak bürokraside daha yeterli yerlere geleceğini umuyorlar ve bunu yaparak da ne yazık ki vazifede yükseliyorlar” dedi.

Tunceli’de Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum içi WhatsApp kümesinde ‘Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren’ bir yazıyı paylaştı. Paylaşımın ortaya çıkmasının akabinde valilik idari soruşturma başlattı.

“ATATÜRK’Ü KARALAYARAK BÜROKRASİDE YÜKSELECEKLERİNİ UMUYORLAR”

Yaşanan olaya CHP’den reaksiyon gösterildi. Bürokrasiye atama yapılırken liyakata nazaran atama yapılmadığını belirten CHP’li vekil Polat Şaroğlu, “Tek adam rejiminde maalesef bürokrasiye atama yapılırken bilgi hünere nazaran değil de büsbütün kendisine sadık beşerler atanıyor. Bu durumda da Türkiye Cumhuriyeti kurucu başkanına yaptığı benzetmelerle kendisini atayan insanlara beğenilen gözüktüğünü zannediyor. Lakin Fevzi Aytar’ın yaptığı açıklamalar asla kabul edilemez. Lakin bu birinci değil, bu ve bunlar üzere binlerce kişi makam sahibi olmuşlar, nerden geldiklerini unutup da düşünmeden, hesap kitap yapmadan açıklamalar yapıyorlar. Lakin bu insanların sonu geldi. Atama yapılırken liyakata dikkat edilecek bir süreç yakın vakitte başlayacaktır. O vakit bu beşerler hakkında da nasıl bir süreç yapılacağını da takip edeceğiz. AKP devrindeki bu cins beşerler, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek, karalayarak bürokraside daha düzgün yerlere geleceğini umuyorlar ve bunu yaparak da ne yazık ki misyonda yükseliyorlar” diye konuştu.

Polat Şaroğlu

“SORU ÖNERGESİ VERECEĞİZ”

‘Liyakatsiz insanları bu vazifelere getirerek kanuna muhalif işlerini de bunların üzerinden yaptırıyorlar’ diyen Şaroğlu,  “Dediğimiz üzere mevcut iktidarda atamalar liyakata nazaran değil, sadakate nazaran yapılıyor. Ne yazık ki bu periyotta Türkiye Cumhuriyeti kurucusuna hakaret edenler daha beğenilen oluyor. Bu durum AKP’nin genel görüş haline gelmiş. Türkiye Cumhuriyeti’ne sadık, bağımsız bir savcı varsa, kurucu başkan Atatürk’e hakaret eden bu bireye karşı soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Bu husus hakkında bakanlığa da soru önergesi vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusuna karşı bu türlü bir bakış açısına sahip bir kişinin nasıl müdür olarak atandığını sorgulayacağız” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*