Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Bu seçim, bir beka meselesidir

AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti’nin Aydıncık İlçe Başkanlığı önünde seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Aydıncıklılar’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Nebati, konuşmasında kente “hizmetkar” olmaya geldiğini belirtti.

Nebati, Mersin’deki çalışmalarının başarılı gittiğini ifade ederek, bundan sonra daha da çok çalışılacağını aktardı.

Mersin’deki faaliyetler

Kentteki tüm mahallelerde yapım işlerinin sürdüğünü dile getiren Nebati, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda test uçuşunun gerçekleştirildiğini, Mersin-Gazimağusa seferlerine katılacak ADA 74 feribotunun hizmete girdiğini anlattı.

2021’deki orman yangını nedeni ile konut inşaatı

Hak sahipleri belli oldu. Şimdi yer seçimini ve imar planını da yaptık. Projeyi hazırladık ve dün itibarıyla da ihaleyi yaptık. Hayırlı uğurlu olsun. Aydıncık Yat Limanı’mızda çalışmalar devam ediyor, elhamdülillah yarısı tamamlandı. 160 yat ve 3 iskeleye sahip. Restoranlar ve konaklama yerleri olacak. Bu da 180 milyon liraya mal olacak. Aydıncık’a yakışır.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati

“Al o vizeyi başına çal”

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avrupa Birliği’ne vizesiz giriş vaadine değinen Nebati, şunları kaydetti:

Adam çıkmış diyor ki ‘Ben Avrupa Birliği’ne vizeyi 3 ayda kaldıracağım.’ Karşılığında ne veriyorsun? Bize yazılı olarak bildirmişler. Talepleri karşılığında diyor ki ‘Suriye’den çıkacaksın.’ Çıkınca ne olacak? Bombalar tekrar sağda, solda, Türkiye’de patlayacak. İki, ‘Teröristleri serbest bırakacak, terörle mücadele yasasını değiştireceksin.’ Hemen onu da değiştiriyor. Üç, ‘Güney Kıbrıs’ı tanıyacaksın, Doğu Akdeniz’i boşaltacaksın, Libya’ya gitmeyeceksin, Türkiye kabuğuna çekilecek.’ Al o vizeyi başına çal. Biz bu ülkeyi kanımızla savunuruz. Bunlar, nerede yaşadıklarını bilmiyorlar. ‘Tek bayrak’ dediğimizde biz, sadece ay yıldızlı bayrağı elimizde tutar ve ezan sesimizle beraber yüreklere kadar yükseltiriz. Bunlar iyi duysunlar. Biz bundan taviz vermeyiz. Sen gidip vizeler için bir hesap kitap, IMF’ye ekonominin kasasını teslim etmek için pazarlıklar yapabilirsin. Ama unutma, biz biriz, iriyiz, diriyiz, hep beraber Türkiye’yiz. Cumhur İttifakı, onun için her yerde ‘Biz Türkiye’yiz’ diyor.

“Bu seçim, bir beka meselesidir”

Nebati, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin önemine vurgu yaparak, şu yorumda bulundu:

Bu seçim, bir beka meselesidir. Yörükler’in canhıraş çalışacağı, Diyarbakırlısıyla, Edirnelisiyle, Kayserilisiyle, Karslısıyla, Ağrılıysa ter dökeceği bir seçimdir. Bu seçim, ya ülkeyi peşkeş çekerek sadece bir vize uğruna verenlerin ya da İHA’larla SİHA’larla teröristlerin kafasına bomba atanların, bayrağını yere indirmeyenlerin seçimi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir