İstanbul’un dokusu değişti bayanlar inançta değil

Şehri sokak sokak gezerek araştırma yapan CHP’li vekil Gürsel Tekin, kentin 3 kıymetli meselesini tek tek saydı.

İstanbul’un dokusunun sığınmacılar nedeniyle değiştiğini belirten CHP Milletvekili Gürsel Tekin, “İstanbul’da bayanlar inançta değil” dedi. Kenti sokak sokak gezerek araştırma yapan Tekin, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada şu değerlendirmeleri yaptı:

– Enflasyon alım gücünü düşürüyor, halkımız fakirleşiyor, temel tüketim harcamalarını bile yapamıyor. Halkın yüzde 61’i temel tüketim harcamalarını karşılarken zorlanıyor. İkinci sırada konut ve barınma krizi var. Daire kiraları 20 bin liraya kadar çıktı. Beşerler kiralık konutlarını terk ediyor. Üçüncü olarak da sığınmacı sorunu var. 2 milyonu aşkın sığınmacı İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da artık bayanlar sokakta kendilerini inançta hissetmiyor. Bunların tamamı merkezi hükümetin tercihleri nedeniyle oluşan sıkıntılar. Hepsinin de tahlili tıpkı. Sandık geldiği anda AKP gidecek Türkiye kazanacak.

– İktidar ülkeyi seviyorsa bir an evvel sandığı vatandaşın önüne koymak zorunda. Erdoğan seçimi kaybedecek, yeni Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’ndan çıkacak.

25 yılın tüm eksikliğini 3 yılda kapatmak zor

Gürsel Tekin, kentte yaşanan yağış sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun tatilde olmasına yönelik tenkitleri de kıymetlendirdi.

Tekin şunları kaydetti: “Demokratik bir toplumda tenkitler doğaldır. Ancak düzgün yönetici düzgün sistem kuran insandır. İstanbul’u 25 yıl yöneten zihniyet altyapı projeleri yapmadı, kenti betona gömdü. Yoğunluk ile İstanbul yaşanmaz bir hale geldi. Üsküdar’da deniz kara ile birleşti. Alt geçitleri sel suları bastı insanlarımızı kaybettik. Artık 3 yıldır hummalı bir biçimde altyapı çalışması yapılıyor. 25 yılın eksikliğini 3 yılda kapatmak sıkıntı.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*