İşte Bu Hafta Dip Dalışı Yapan 5 Altcoin ve Beklentiler!

Terra’nın eski tokeni Terra Classic (LUNC), 8 Eylül’den bu yana %70 düştü. Kripto analisti Valdrin Tahiri, Helium (HNT)’nin 4 dolardaki uzun vadeli bir destek seviyesinde işlem gördüğünü söylüyor. Analiste göre, Gnosis (GNO) azalan bir paralel kanal içinde işlem yapıyor. Valdrin Tahiri, geçen haftanın en çok kaybeden beş altcoin projesine bir göz atıyor.

İlk sıradaki altcoin %47,56 düşen Terra Classic (LUNC)

LUNC, 8 Eylül’de 0,00059 dolara ulaştığından beri düşüyor. En yüksek seviye, orijinal yukarı hareketin (kırmızı) 4,2 – 4,618 uzantısı ve 1,61 uzunluğu ile üç dalga (beyaz) oluşturulan önemli Fib seviyelerinin birleştiği yerde geçekleşti.

Ardından gelen aşağı yönlü hareket, 15 Eylül’de 0,0024 dolara kadar düştü. Görünüşe göre 0,0028 dolar destek alanından (kırmızı simge) bir düşüşe neden oldu. LUNC, 0,0028 dolarlık alanı geri almadıkça, muhtemelen 0,000165 dolara düşmeye devam edecek. Düşüş olasılığı, 50’nin altına düşen günlük RSI tarafından da destek görüyor (kırmızı simge).

İkinci sıradaki Helium (HNT) %16,58 değer kaybetti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere HNT, Kasım 2021’de 51,47 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Altcoin, o zamandan beri düşüyor. Aşağı yönlü hareket şimdiye kadar bu ayın en düşük seviyesi olan 3,18 dolara ulaştı. Bunu takip eden sıçrama, 4 dolarlık alanı destek (yeşil simge) olarak doğruladı. Ayrıca, bu süreçte bir yükseliş şamdanı yarattı. Ancak yukarı yönlü hareketi sürdüremedi ve fiyat tekrar 4 dolar alanına geriledi.

Haftalık RSI, 50’nin oldukça altında. Bu da uzun vadeli eğilimin düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, 4 dolarlık bölgeden nihai bir arıza çıkması muhtemel. Eğer biri gerçekleşirse, bir sonraki en yakın destek alanı 1,80 dolar olacak.

Gnosis (GNO) %16,21 düşüşle bir sonraki altcoin oldu

GNO, 18 Ağustos’ta 205 dolara ulaştığından beri düşüyor. Fiyat, 11 Eylül’de (kırmızı simge) daha düşük bir zirve oluşturarak, alçalan bir paralel kanalın direnç çizgisini doğruladı.

Aşağı hareket devam ederse, en yakın destek alanı 125 dolarda olacak. Destek, kanalın destek hattı ve yatay bir destek alanı tarafından oluşturuluyor.

Dördüncü sırada ise %15,66 kayıpla Kusama (KSM) var

KSM, 23 Temmuz’da 69,91 dolara ulaştığından beri düşüyor. Düşüş oranını hızlandırmadan önce Ağustos’un başında biraz daha düşük bir yüksek seviye yarattı. Perşembe günü, KSM, Haziran ayından bu yana yürürlükte olan 45 dolarlık yatay destek alanından ayrıldı. Cuma günü, KSM yeni yılın en düşük seviyesi olan 42,85 dolara geriledi.

Aşağı hareket devam ederse, bir sonraki en yakın destek seviyeleri, en son yukarı hareketin 1,27 ve 1,61 Fib geri çekilme seviyelerinin oluşturduğu 36 dolar ve ardından 27 dolar olacak.

Son sıradaki altcoin olan Eos (EOS) %15,46 aşağı kaydı

EOS 23 Ağustos’ta 1,90 dolara ulaştığından beri düşüyor. Fiyat 19 Eylül’de daha düşük bir zirve oluşturdu. Sonrasında ise düşüş oranını hızlandırdı.

Şu anda EOS, yatay bir destek alanı ve bir önceki yükselen paralel kanalın direnç çizgisinin oluşturduğu 1,40 dolarlık destek seviyesinin birleştiği bir yerde işlem görüyor. EOS’un bu destek alanının altına düşüp düşmeyeceği veya sıçramalar, muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*