Jorge Jesus istatistikleri altüst etti

Fenerbahçe’de vazifeye gelirken ‘hücum futbolu’ kelamı veren Jorge Jesus’un ekibi Üstün Lig’in tepesine oturmakla kalmadı, gol beklentisinden kaçan net konuma değerli bilgilerde açık orta birinci sırayı aldı.

“Hücum futboluna kıymet veririm. Çalıştırdığım kadrolar çok fazla gol atar. Futbolda kazanmak tek kıymetli şey değildir. Taraftarlara hoş bir gösteri izletmeniz lazım…”

Fenerbahçe’ye imza attığında bu kelamları kullanmıştı Jorge Jesus… Harika Lig başlayıp kadro yavaş yavaş rayına oturdukça Portekizli, bu kelamlarının de altını doldurdu. Fenerbahçe üç haftada 13 gol atıp tepeye oturmakla kalmadı, futboluyla taraftarlarına kısa müddette şampiyonluk müzikleri söyletmeyi başardı. Kanarya’nın hamle dataları epey çarpıcı..

VALENCIA MUCİZESİ

Enner Valencia, Jorge Jesus’la adeta tekrar doğdu. Çabucak her grubunda golcülerin mesleğini parlatan Jesus’un, Fenerbahçe’deki sihri de Valencia oldu.

Sezon öncesi gidecekler listesinin başında ismi yazan Ekvadorlu futbolcu üç haftada altı golle Avrupa’nın en skorer futbolcusu durumunda. Onu, 5 golle Neymar (PSG), 4’er golle Mbappe (PSG) ve Banza (Braga) izliyor.

Valencia maç başına 3.33 şut çekerken, oynadığı sürece nazaran 37 dakikada gol atıyor. Mesleğinin en âlâ lig başlangıcına imza atan 32 yaşındaki santrfor, hareketli yapısıyla Jorge Jesus’un 1. tercihi durumunda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*