Kılıçdaroğlu’na Erzurum’da coşkulu karşılama

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısı için 120 milletvekiliyle çıkarma yaptığı Erzurum’da coşku ile karşılandı.

THY’nin tarifeli uçağıyla Erzurum’a gelen Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, hava limanında Dadaşların bar oyunuyla karşılandı. Boynuna Erzurumspor bayrağı asılan Kılıçdaroğlu’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Daha sonra vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu’na bir esnaf, kahve ikramı için ısrar edince Kılıçdaroğlu, “Ama, biz çok kalabalığız” karşılığı verdi.  Esnaf da, “Olsun onlar da gelsin” diyerek ısrarını sürdürdü.

Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekiller daha sonra  Erzurum Kongresi’nin yapıldığı binaya geçti. Burada Kılıçdaroğlu ve milletvekillerine kongre binasındaki vazifeli Muhsin Koç, tarafından Erzurum Kongresi ve o günlerde yaşanan süreç  anlatıldı.

Kongre binasında Erzurum Delegesi Rauf Orbay’ın oturduğu sırada anlatılanları dinleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra Erzurum Kongresi’nde Başkanlığa seçilen Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün masasına geçerek hatıra fotoğrafı çektirdi. CHP heyeti daha sonra Kongre Caddesi ve Gürcükapı’da esnaf ziyaretinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*