Lympo Nedir? LYM Ne İşe Yarar?

Lympo, kullanıcılar tarafından oluşturulan sağlık ve refah veri yönetimine yeni bir yaklaşım getiren bir Blockchain girişimidir. Kullanıcılar tarafından oluşturulan spor, sağlık ve zinde olma verilerinin adil ve kare alışverişi yapmasını sağlar. Aynı zamanda ödüllendirerek kullanıcıyı güçlendiren küresel bir ekosistem kurmayı amaçlamaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Lympo nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Lympo nedir? LYM ne işe yarar?

ETH Blockchain üzerinde kurulan Lympo, özellikle bireylerin ve şirketlerin Lympo Token’i (LYM) kullanarak adil ve kare veri ticareti yapabileceği, kullanıcı tarafından oluşturulan adil bir sağlık ve fitness veri ekosistemi yaratarak dünyayı daha sağlıklı bir yer haline getirmeyi amaçlamaktadır. Lympo’nun en temel hedefi, toplanan verilerin verimli bir şekilde kullanılabileceği ve her ekosistem oyuncusuna adil davranıldığı bir pazar yeri oluşturabilmektir.

Lympo nasıl çalışır?

LYM platformu ve temel bileşenleri, ETH Blockchain ve akıllı sözleşmeler, kullanıcı topluluğu ve farklı sağlık ve zinde olmayı sağlayan hizmetlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda Lympo yardımcı Token’leri ile değer alışverişini sağlayan ETH Blockchain tarafından güvence altına alınmaktadır. Bu, özellikle tüm kullanıcıların ağda oluşturulan bütün verilere ve önceki işlem kayıtlarına erişimi olduğu anlamına gelmektedir. Fakat, kişisel kullanıcı verilerini Blockchain direkt kendisinde saklanmaz. 

Bunun yerine, eşler arası ağdaki sunucularda tutulmaktadır. Blockchain öğesi, esas olarak, veri alışverişini zorlayan ödeme ağı ve işleme aracı olarak hizmet etmektedir. Bütün zincir içi ve zincir dışı veriler, özellikle uçtan uca şifreleme kullanılarak güvence altına alınır. Kullanıcı tarafından oluşturulan veriler, akıllı sağlık uygulamaları, giyilebilen cihazlar ve elektronik fitness cihazları ve merkezleri. Hatta tıbbi kayıtlar gibi çeşitli birçok cihazlardan içe aktarılabilmektedir. Lympo ekosistemi 3 bölümden oluşmaktadır:

  • Lympo dijital cüzdan ve ödül mekanizmaları,
  • Lenfo pazarı,
  • Lympo kitle fonlaması ve yatırım platformu.

LYM platformunun amaçları neler?

LYM, sağlık ve fitness veri pazarlarını aşağıdaki yollarla bozmayı amaçlamaktadır:

  • Kullanıcıların kripto para birimleriyle sağlık hedeflerine erişmelerini ödüllendirmek.
  • Kullanıcı veri kontrollerini kullanıcıların ellerine geri getirmek.
  • Kullanıcı gizliliklerini geliştirmek.
  • Veri paylaşımlarını etkinleştirmek.
  • Bireyler, eğitmenler, sağlık kuruluşları ve araştırma şirketleri dahil, tüm paydaşlar için veri toplama süreçlerine daha fazla şeffaflık getirmek.
  • Uzayda yeniliği teşvik etmektir.

Lympo nedir? LYM nasıl satın alınır?

LYM ile işlem yapılan borsalar; Gate.io, KuCoin, HADAX, Ethfinex, CoinZest, Cobinhood, IDEX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz LYM listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. LYM, BTC, ETH, USTD işlem çiftleri ile takas edilebilmektedir. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca LYM seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*