Melih Saatçı: ‘Trabzonspor’un mili maç ortasını çok düzgün değerlendirmesi gerekir’

Trabzonspor, Üstün Lig’in 7.haftasında alanında Gaziantep FK’yi 3-2 mağlup etti. Spor müellifi Melih Saatçı, müsabakayı kıymetlendirdi.

İşte Saatçı’nın değerlendirmesi…

“Trabzonspor, alanında 3-2 galip gelse de sorunlarını çözmesi için mili maç ortasını çok güzel değerlendirmesi gerekir.

Trabzonspor’un kalesinde çok durum veren bir grup olmasının sancıları Gaziantep FK karşısında da motamot devam etti. Defansın ortasında oynayan stoperlerin ağır oluşu ile birlikte orta saha oyuncularının da yardımlaşmada  etkisiz kalması Trabzonspor’un rakiplerine çok durum yaratmakta. Trabzonspor maç başlar başlamaz gol yedi. Maçın başında gol yenmez mi? Elbette yenir ancak şampiyon grup bu kadar kolay goller yemez. İki gol de kadro savunmasının olmamasından geldi. Bilhassa Bartra ve Larsen’in  olduğu sağ kanat, bu müsabaka üzerinden değerlendirirsek Trabzonspor ismine büyük sorun oldu. Maç boyunca Larsen ve Eren, iki bek ne atakta ne de savunmada düzgün değildi.

Önemle belirtmeliyim ki Trabzonspor’un takımı tempo yapacak, rakibi presle bunaltacak bir ekip kurgusu değil. Teknik heyetin elindeki oyunculara nazaran oluşturacağı oyun kurgusu Trabzonspor’u muvaffakiyete götürebilir. Bu sebeple Trabzonspor teknik heyetinin ulusal maç ortasını kadrodaki eksiklikleri gidermesi için çok güzel kullanması gerekir. 

Sonuç olarak; ulusal maç ortasına girmeden UEFA Avrupa Ligi’nde Kızılyıldız karşısında alınan galibiyet ve de Gaziantep karşısında 0-2’den maçı 3-2’ye çevirebilmek, grubun ve topluluğun ileriki haftalara umutla bakabilmesi açısından çok kıymetlidir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*