Öldürülen hekim Ekrem Karakaya’nın arkadaşlarından Konya Valisi’ne reaksiyon: Yuhaladılar!

Konya Kent Hastanesi’nde Hacı Mehmet Akay isimli bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Tabip Ekrem Karakaya’yı başından vurarak öldürdükten sonra intihar etti. Akın sonrası hastaneye giderek açıklamada bulunan Konya Valisi Vahdettin Özkan, iş bırakan sıhhat çalışanlarının protestosu ile karşılaştı.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Bütün sıhhat çalışanlarımızın, sıhhat hizmeti karşısında insanlarımızın müteşekkir olması lazım. Doktorlarımıza, sıhhat çalışanlarına uzanan eller kırılsın. Öncelikle saldırıyı nefretle kınıyoruz. Maalesef üzülerek söylüyorum saldırıyı gerçekleştiren de tekrar bir hastanemizde çalışan sıhhat hizmetinde çalışan bir vazifeli. Bunu da nefretle kınıyorum” tabirlerini kullandı.

Konya Valisi Vahdettin Özkan konuşmalarına, şöyle devam etti;

“06.07. 2022 günü saat 14.30 sıralarında Yunak Devlet Hastanesi’nde güvenlik vazifelisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay, Kent Hastanesinde çalışan uzman hekim Ekrem Karakaya’nın klinik odasına gelmiş ve silahlı saldıra bulunmuştur. Maalesef tabibimiz hayatını kaybetmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren güvenlik vazifelisi de hayatını kaybetti. Saldırıyı nefretle kınıyoruz. Doktorumuza Allah’tan rahmet, başta yakınları ve mesai arkadaşlarım ve tüm sıhhat çalışanımıza başsağlığı diliyorum. Mevzu isimli makamlarımızca çok istikametli olarak soruşturulmaktadır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*