Peker’den Ağar’a: Bu işi düzelt yoksa SADAT’cılardan daha makûs duruma düşersin

Eski İçişleri bakanı Mehmet Ağar’ın Sedat Peker’in çektiği görüntülerde kendisi hakkında söyledikleri ve iş insanı Mübariz Mansimov’la ortasında geçenlere yönelik argümanlarla ilgili yaptığı açıklamaya Peker cephesinden yanıt geldi.

2012 yılında Susurluk Davası’ndan aldığı 2 yıl mahpus cezası nedeniyle Aydın Yenipazar Cezaevi’ne giren eski Mehmet Ağar, o periyot cezaevine helikopter pisti yaptırdığı argümanıyla ilgili “Onu yaptıran o devir ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın Vilayet Başkanıdır” dedi.

Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar “İyi makûs bir ekmek tuz yemişiz biz bu türlü bir kahpelik yapmayız. Kimsenin gerisinden da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi palavradır aşağı yukarı” diye konuştu.

Ağar, şunları söyledi:

“Bir adedine karşılık vereyim. Başkalarını ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o periyot ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın Vilayet Lideridir. Hangi bir palavrasını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Zira onun düştüğü düzeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim sorunlarımız önemli sorunlardır. Devletin sıkıntılarıdır. Milletin sıkıntılarıdır. Boş boş şeyler konuşuyor.”

Mehmet Ağar’ın Mübariz Mansimov’a cevap olarak yaptığı bu açıklama üzerine Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ olarak bilinen Emre Olur, Ağar’a ‘sözlerini düzeltme’ davetinde bulundu.

Ağar’ın bu kelamları üzerine Sedat Peker’in ‘sözcüsü’ Emre Olur bahse ait Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Olur’un Ağar’a seslendiği paylaşımda “Mehmet Ağar derin devletin başı, Mübariz Mansimov’un söylediği şeylerden yalnızca birini yalanlamışsın. Lakin birtakım gazeteler Sedat Peker’i yalanladı diye haber yapmışlar. Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha makûs duruma düşersin” denildi.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker’in Yalıkavak Marina’ya çöküldüğü savları ile gündeme gelen Mübariz Mansimov, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a yönelik argümanlarda bulunmuştu. Ağar’ı, ‘FETÖ’ davasında ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mansimov’a “kumpas kurmakla” suçlayan Sedat Peker’in savına nazaran, Mehmet Ağar, Mansimov’u tehdit ederek Bodrum’daki Yalıkavak Marina’ya el koymuş, Ağar da Marina ile ilgili yaptığı açıklamada “Ben olmasam mafya çökerdi” sözünü kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*