Sevgi’nin katiline müebbet ve 95 yıla kadar mahpus talebi

Gökhan Ağtaş isimli erkek, bir mühlet birlikte yaşadıktan sonra kendisinden ayrılan 1,5 yaşındaki oğlunun annesi Sevgi Tekin’in, Mamak’taki konutuna, 4 Ocak 2021’de pencere camını parke taşı ile kırarak girdi. Ağtaş, daha evvel de konutu terk eden Tekin’i çıkan tartışmada yakınlarının gözü önünde tabancayla ateş ederek öldürdü.

TUTUKLANDI

Olaydan sonra gözaltına alınan Ağtaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ağtaş’ın, Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘konut dokunulmazlığının ihlali’, ‘haberleşmenin ihlali’, ‘mala ziyan verme’ ve ‘tehdit’ hatalarından ömür uzunluğu ve 95 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Duruşmaya tutuklu sanık Gökhan Ağtaş ile taraf avukatları katıldı. Mütalaasını açıklayan savcı, Ağtaş hakkında, ‘kasten öldürme’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘konut dokunulmazlığının ihlali’, ‘haberleşmenin ihlali’, ‘mala ziyan verme’ ve ‘tehdit’ cürümlerinden müebbet ve 95 yıla kadar mahpus talep etti. 

Mütalaaya karşı kelam alan Gökhan Ağtaş, “Her şeyi samimi halde anlattım. Ben kimseyi darp etmedim ve alıkoymadım. Yalnızca 5 dakika tartıştık. Silahı tanımadığım bir şahıstan aldım” dedi.

Sanık avukatı, mütalaaya karşı savunma yapmak için müddet istedi. Sanık avukatına mütalaaya karşı savunma yapması için müddet verilip, Gökhan Ağtaş’ın tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*