YETERLİ Parti stant görevlilerine akın teziyle gözaltına alınanlar özgür bırakıldı

İstanbul Esenyurt’ta ÂLÂ Partili 2 kişinin yaralandığı olayla ilgili her iki taraftan 4 kişi gözaltına alındı. Olayın 2 taraf ortasındaki tartışmadan kaynaklandığı öne sürüldü. İki tarafın da birbirinden şikayetçi olduğu belirtildi. Şüpheliler emniyetteki süreçlerin akabinde hür bırakıldı.

Olay, dün saat 16.30 sıralarında Kıraç, Osmangazi Mahallesi’nde gerçekleşti. Teze nazaran, Güzel Parti Esenyurt İlçesi Bölge Teşkilat Lideri Uğur Ayrım ve Kıraç Osmangazi Mahalle Lideri Oktay Erol, MHP’li bir gurubun saldırısı sonucu yaralandı. Yaşanan olay sonrasında durum, polis gruplarına bildirildi. Yaralanan iki isimin ayakta tedavi edildiği öğrenildi.

HAKARET SONUCU TARTIŞMA BAŞLADIĞI İDDİASI

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, yaşanan olay sonrasında çalışma başlattı. Yaralanan iki ismin de tabiri alındı. Tabirler üzerine karşı taraftan 2 kuşkulu gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 ismin, kendilerine hakaret edilmesi sonucu arbede başladığını öne sürerek, karşı taraftan şikayetçi olduğu belirtildi. Bunun üzerine ÂLÂ Parti standında yer alan 2 kişi de gözaltına alındı.

Emniyet’te söz veren 4 isim süreçlerinin akabinde savcının, ikmalen süreç yapılması talimatı sonrasında hür kaldığı öğrenildi. Polisin, kanıt ve kamera çalışmalarını tamamlaması ve evrakları adliyeye teslim etmesinin akabinde şüphelilerin de adliyeye çağrılacağı belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*