YÖKDİL imtihanı ne vakit? YÖKDİL müracaat ne vakit? YÖKDİL fiyatı ne kadar? YÖKDİL başvuları başladı mı?

Bugün itibariyle ÖSYM, YÖKDİL müracaatlarının erişime açıldığını duyurdu. 2022-YÖKDİL/2 imtihanında adaylar İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça lisanlarından biri için imtihana girecek. YÖKDİl müracaat tarihleri müddetinde adaylar, süreçlerini ÖSYM Aday Süreçleri Sistemi’nden yapacak.

YÖKDİL İMTİHANI NE VAKİT?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) imtihanının ikincisi, 28 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacak. 2022 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanı (2022-YÖKDİL/2), 28 Ağustos 2022 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sıhhat Bilimleri ve Toplumsal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca lisanlarında ise yalnızca Toplumsal Bilimler alanında uygulanacaktır.

YÖKDİL İMTİHANI MÜRACAATLARI NE VAKİT?

2022-YÖKDİL/2 müracaat kılavuzu internet sitesinde yayımlandı. Müracaatlar 6-18 Temmuz 2022 tarihleri ortasında yapılacak. Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut ferdi olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabileceklerdir.

YÖKDİL MÜRACAAT FİYATI NE KADAR OLACAK?

YÖKDİL müracaat fiyatı yayımlanan müracaat kılavuzuyla muhakkak oldu. YÖKDİL müracaat ücreti 185 TL olarak belirlendi.

YÖKDİL İMTİHANI SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

YÖKDİL 2 imtihanı sonuçları 19 Eylül tarihinde açıklanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*