Yol durumu: Trafikte ve karayollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) yol durumu bültenine göre, İzmir-Çeşme Otoyolu‘nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe-Urla kavşakları) ekolojik köprü üretim çalışmaları nedeniyle İzmir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım öteki şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Etraf Otoyolu‘ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde yürütülen genleşme derzi tamirat çalışması sebebiyle kavşağın toplama, ayrım ve iştirak kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede şoförler alternatif kavşak kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoyol Kavşağı-D-100 temas yolunda, bölünmüş yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde bugün 22.00 ile yarın 06.00 saatleri ortasında sağ taşıma (Ankara-İstanbul istikameti), yarın 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri ortasında sol taşıma (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. Kelam konusu mevkide ulaşım D-100 kara yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale-Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, köprü bakım ve tamir çalışmaları hasebiyle ağır tonajlı araçlar için trafiğe kapatıldı. Bu araçlar için ulaşım Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden devam ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları nedeniyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri değer taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu‘nun Pozantı Kuzey-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde yürütülen genleşme derzi bakım ve tamirat çalışmaları sebebiyle ulaşıma denetimli müsaade veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Havza tünelleri mevkisi) heyelan ıslah çalışmaları münasebetiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt-Ağrı yolunun 62-66. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı devam ediyor.

Ankara-Niğde Otoyolu Kırşehir temas yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı sürdürülüyor.

Akşehir-Yunak yolunun 62-67. kilometrelerindeki üretim çalışmaları münasebetiyle ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*