Yunanistan’ın Girit Adası’nda müthiş olay: Öz kızına tecavüzden tutuklandı

Bugün Yunanistan’dan gelen bir haber memleketler arası basında infial yarattı. Yunanistan’ın Girit Adası’nda İngiliz bir adamın öz kızına tecavüz ettiği ortaya çıktı. Polis, harekete geçti….

Yunanistan’ın Girit Adası’nda 70 yaşındaki İngiliz bir adam, 34 yaşındaki kızına tecavüz etmekten hatalı bulundu.

Kimliği açıklanmayan adam, kızının şikayetçi olmasının akabinde tutuklandı.

34 yaşındaki bayan, olayın yaşandığı sırada sarhoş olduğunu açıklarken, polise yaptığı müracaatta, saldırganı hakkında, büsbütün beyaz giysiler giymesi dışında hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

Bunun üzerine polisler harekete geçti ve CCTV imajları incelendi. Yunan polisi, imajlarda babanın kızının yüzüne vurduğunu ve onu sokağa kadar takip ettiğini ve akabinde ıssız bir kumsalda ona tecavüz ettiğini gördü.

Ayrıca imajlarda babanın büsbütün beyaz giysiler içinde olduğu da ortaya çıktı.

İkilinin birinci olarak adada bir barda birlikte içki içtikleri belirtildi.

İnfial yaratan olay birinci olarak Yunanistan’ın lokal Neakriti gazetesinde yer aldı. İsimli tabip yetkilileri, 34 yaşındaki bayanın kıyıda bulunan taşlardan ötürü yaralandığını doğruladı. İnceleme sırasında bayanda tecavüz sonrası oluşan yaralara saptandığı açıklanırken, karşılaştırma için DNA örneklerinin toplandığı bildirildi.

Polis Cumartesi günü babayı tutukladı. İsmi açıklanmayan adam, tecavüz, cinsel istismar ve aile içi şiddet suçlamalarıyla yargılanacak.

Yunanistan medyası, adamın suçlamaları reddettiğini açıklarken, kurbanın da babasının bu saldırıyı gerçekleştirmiş olabileceğine inanmadığı belirtildi..

Yunan polisinin, tecavüzle suçlanan babayı salı gününe kadar gözaltına alacağı belirtildi. Bugüne kadar cürmünü itiraf etmesi beklenecek. Zira Yunan maddelerine nazaran, cürümlerini kabul eden ve özür dileyen şahıslar için indirimli cezalar uygulanıyor. Bu durum, tecavüz cürmü için de geçerli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*